вівторок, 21 квітня 2020 р.

21.04.2020
8 клас всесвітня історія

Урок №29. Міжнародні відносини XVIII ст.
Мета: сформувати уявлення учнів про міжнародні відносини у XVIII ст.; створити умо-
ви для розуміння причин системи рівноваг у міжнародних відносинах; розгляну-
ти перебіг подій та результати Семилітньої війни; встановити зв'язок між політич-
ним та економічним розвитком держав та шляхами розв'язання міжнародних
проблем; охарактеризувати полководців, які брали активну участь у війнах
XVIII ст.; розвивати вміння порівнювати держави, які брали участь у поділах Речі
Посполитої, та висловлювати власну думку про значення війн в історії людства.
Обладнання: підручник, карти світу, Європи.
Тип уроку: комбінований.
Поняття та назви: війна за іспанську спадщину, Північна війна, іспано-австрій-
ська війна, Семилітня війна.
Основні дати та події: 1701—1714 рр. — війна за іспанську спадщину, 1700—
1721 рр. — Північна війна, 1715—1717 рр. — іспано-австрійська війна, 1756—
1763 рр. — Семилітня війна, 1772, 1793, 1795 рр. — поділи Речі Посполитої,
1768—1774, 1788—1791 рр. — російсько-турецькі війни, 1783 р. — приєднан-
ня Криму.
Історичні постаті: Петро І, Карл XII, Філіпп V, Фрідріх II, Катерина II.
Очікувані результати: учні навчаться: називати основні дати, пов'язані з міжна-
родними відносинами, війн в історії людства; показувати на карті перебіг війн
XVIII ст.; застосовувати та пояснювати на прикладах поняття та терміни; ха-
рактеризувати полководців, які брали активну участь у війнах XVIII ст.; наво-
дити приклади розв'язання міжнародних проблем різними.шляхами; порів-
нювати держави, які брали участь у поділах Речі Посполитої; висловлювати
власну думку про значення війн в історії людства.
Хід уроку
I.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II. ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Опитування за завданнями підручника.
III. ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Оголосити тему уроку, його план, мету і форми роботи та поставити
перед класом проблемне запитання: «Чи всі питання можна розв’язати за
допомогою війни?»
►► Вивчення нового матеріалу за планом
1. Війни першої третини XVIII ст. 2. Формування системи рівноваг
у міжнародних відносинах. 3. Семилітня війна. 4. Поділи Речі Посполи-
тої. 5. Війни з Османською імперією.
Розглянути війни першої третини XVIII ст.: 1701—1714 рр. — війна
за іспанську спадщину, 1700—1721 рр. — Північна війна, 1715—1717 рр. —
іспано-австрійська війна.
Розповісти про характер міжнародних відносин у XVIII ст. та створен-
ня системи рівноваг у міжнародних відносинах.
Описати причини, події та наслідки Семилітньої війни.
Охарактеризувати поділи Речі Посполитої.
Пояснити причини та наслідки війн європейських держав з Осман-
ською імперією.
IV.         ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
Опитування за завданнями підручника.
V.  ПІДСУМКИ УРОКУ
Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типових помил-
ках. Підсумовуючи матеріал уроку, повернутися до проблемного запитання та
пояснити, що війни не розв’язують проблеми, а тільки збільшують їх кількість.
VI.ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Опрацюйте матеріал § 24. 2. Порівняйте війни Нового часу з війна-
ми, що відбувалися у наші часи. Що змінилося і чому? 3. Виконайте за-
вдання підручника.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Все про козаків

Школа для всіх. Чотири поради для вчителів та батьків, як підтримувати психічне здоров’я підлітків

 Школа для всіх.   Онлайн-курс про організацію інклюзивного освітнього середовища  Чотири поради для вчителів та батьків, як підтримувати пс...