14.04.20
8 клас всесвітня історія
Урок №28. Освічений абсолютизм
8 клас всесвітня історія
Урок №28. Освічений абсолютизм
Мета: сформувати уявлення учнів про
Австрійську імперію, Прусське королівство
та Російську імперію; створити умови для розуміння характерних рис прус-
ького та російського абсолютизму; розглянути становище народів у складі
Австрійської імперії; встановити зв'язок між освіченим абсолютизмом та націо-
нальними проблеми в Австрійській імперії; охарактеризувати реформи Марії
Терезії та Йосипа II, палацові перевороти в Росії; розвивати вміння порівню-
вати політику Фрідріха II і Марії Терезії, Катерини II та Йосипа II і висловлю-
вати власну думку про освічений абсолютизм.
та Російську імперію; створити умови для розуміння характерних рис прус-
ького та російського абсолютизму; розглянути становище народів у складі
Австрійської імперії; встановити зв'язок між освіченим абсолютизмом та націо-
нальними проблеми в Австрійській імперії; охарактеризувати реформи Марії
Терезії та Йосипа II, палацові перевороти в Росії; розвивати вміння порівню-
вати політику Фрідріха II і Марії Терезії, Катерини II та Йосипа II і висловлю-
вати власну думку про освічений абсолютизм.
Обладнання: підручник, карти світу, Європи, Австрійської імперії,
Пруссії.
Тип уроку: комбінований.
Поняття та
назви: освічений
абсолютизм, освічені монархи, Габсбурги, Австрія,
прагматична санкція, Пруссія, губернії.
прагматична санкція, Пруссія, губернії.
Основні дати
та події: 1756—1763
рр. — Семилітня війна, 1725—1762 рр. — епо-
ха палацових переворотів.
ха палацових переворотів.
Історичні
постаті: Марія
Терезія, Йосип II, фрідріх II, Анна Іоанівна, Єлизавета
Петрівна, Катерина II.
Петрівна, Катерина II.
Очікувані
результати: учні навчаться: називати дати правління Фрідріха II, Катерини
II, реформ Марії Терезії та Йосипа II, війн, походів та битв; показувати на карті
Прусське королівство, Російську та Австрійську імперії, напрямки походів і місця
битв; застосовувати та пояснювати на прикладах поняття та терміни; характери-
зувати реформи Марії Терезії та Йосипа II; наводити приклади, які характеризу-
ють освічений абсолютизм; порівнювати політику фрідріха II і Марії Терезії, Кате-
рини II та Йосипа II; висловлювати власну думку про освічений абсолютизм.
II, реформ Марії Терезії та Йосипа II, війн, походів та битв; показувати на карті
Прусське королівство, Російську та Австрійську імперії, напрямки походів і місця
битв; застосовувати та пояснювати на прикладах поняття та терміни; характери-
зувати реформи Марії Терезії та Йосипа II; наводити приклади, які характеризу-
ють освічений абсолютизм; порівнювати політику фрідріха II і Марії Терезії, Кате-
рини II та Йосипа II; висловлювати власну думку про освічений абсолютизм.
I.
ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
II.
ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ
Опитування учнів за завданнями підручника.
III.
ПОЯСНЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ
Оголосити тему уроку, його план, мету і форми роботи та
поставити
перед класом проблемне запитання: «Як Габсбургам вдалося зберегти ста-
більність у багатонаціональній Австрійській імперії?»
перед класом проблемне запитання: «Як Габсбургам вдалося зберегти ста-
більність у багатонаціональній Австрійській імперії?»
►► Вивчення нового матеріалу за планом
1. Поняття освіченого абсолютизму. 2. Володіння австрійських Габ-
сбургів. Реформи Марії Терезії та Йосипа II. 3. Піднесення Бранденбург-
Прусської держави. Освічений абсолютизм Фрідріха II Великого. 4. Росій-
ська імперія у XVIII ст.
сбургів. Реформи Марії Терезії та Йосипа II. 3. Піднесення Бранденбург-
Прусської держави. Освічений абсолютизм Фрідріха II Великого. 4. Росій-
ська імперія у XVIII ст.
Дати визначення поняття «освічений абсолютизм».
Розповісти про імперію австрійських Габсбургів та причини й наслід-
ки реформ Марії Терезії та Йосипа II.
ки реформ Марії Терезії та Йосипа II.
Обговорити виникнення Прусської держави, її піднесення за
Фрідріха II.
Розглянути епоху палацових переворотів у Російській імперії та роз-
виток Росії за часів Катерини II.
Розглянути епоху палацових переворотів у Російській імперії та роз-
виток Росії за часів Катерини II.
IV.
ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ
1. Опитування учнів за завданнями підручника. 2. Робота з
контур-
ною картою. Запропонувати учням показати Прусське королівство, Росій-
ську та Австрійську імперії, напрямки походів і місця битв.
ною картою. Запропонувати учням показати Прусське королівство, Росій-
ську та Австрійську імперії, напрямки походів і місця битв.
V.
ПІДСУМКИ УРОКУ
Вибірково перевірити виконання завдань, зупинитися на типових по-
милках. Підсумовуючи матеріал уроку, повернутися до проблемного запи-
тання і пояснити, що стабільності Австрійської імперії сприяли реформи
Марії Терезії та Йосипа II.
милках. Підсумовуючи матеріал уроку, повернутися до проблемного запи-
тання і пояснити, що стабільності Австрійської імперії сприяли реформи
Марії Терезії та Йосипа II.
VI.
ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ
1. Опрацюйте матеріал §23. 2. Напишіть репортаж про армію
Фрідрі-
ха II. 3. Виконайте завдання підручника.
ха II. 3. Виконайте завдання підручника.
Немає коментарів:
Дописати коментар