6 клас.Історія 24.03.2020
Тема уроку:
Завдання.
Вибрати твердження, в яких ідеться про Філіппа ІІ Македонського (відповіді записати в
робочих зошитах)
Тема уроку:
Тема уроку: Підкорення
Греції Філіппом ІІ.
Мета
уроку: з’ясувати причини занепаду
грецької державності та піднесення Македонії; охарактеризувати Філіппа ІІ як
історичного та політичного діяча; розвивати вміння працювати з історичними
джерелами, навички складання історичного портрета, уміння виділяти головне, встановлювати
причинно‑наслідкові зв’язки; виховувати у школярів зацікавленість до вивчення предмету.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Терміни: гетайри, філіппіки.
Обладнання: підручник, атлас, карта, робочий
зошит, роздатковий матеріал, наочність.
ХІД УРОКУ
І. Організаційний момент
Привітання,
перевірка присутніх. Емоційне налаштування (вибір смайлика за кольором і станом
настрою).
Перевірка домашнього завдання
Учні представляють повідомлення про наукові
досягнення греків.
III. Мотивація навчальної діяльності
Складіть кросворд,із слів які дасте на запитання .
Запитання до кросворду
1)
Правитель
державі на острові Крит у16 – першій половині 15 ст. до н.е.
2)
Щільна
лінійна побудова за формою прямокутника з рядів важкої піхоти.
3)
Ім’я
відомого філософа, якому належать слова: «Я знаю, що я нічого не знаю».
4)
Воєначальник
в грецьких полісах, що мав широкі військові та цивільні повноваження.
5)
Устрій,
за якого влада в державі належить народу.
6)
Філософ,
що заснував першу філософську школу неподалік від Афін.
7)
Острів,
поблизу якого відбулася найвідоміша морська битва греків з персами.
8)
Бойовий
корабель, використовуючи який, греки перемогли у війні з персами.
9)
Жінка-віщунка
в Дельфах.
Вчитель. У другій половині
IV ст. до н. е. грецькі держави визнали владу Македонії. Ця невелика гірська
країна розташовувалася в північній частині Балканського півострова. За часів
Перікла з нею ніхто не рахувався, а її жителів греки презирливо називали
«напівварварами».
Що ж змінилося? На сьогоднішньому уроці ми з вами дізнаємося про те, як Македонія підкорила
Грецію, про її правителів, причини її піднесення та причини, внаслідок яких
занепала Греція
Учні
записують у зошити тему і план уроку.
Метод «Проблемне питання»
Наприкінці уроку ми маємо дати відповідь на запитання: Чому греки, які змогли в V
ст.
до н. е. відбити натиск могутньої Персії, в
IV ст. до н. е. скорилися
цареві маленької країни – Македонії?
Робота
в зошитах. Опрацювати підпункт параграфа та скласти схему «Основні реформи Македонії».
Немає коментарів:
Дописати коментар