11 клас.Історія України
Тема уроку:
Тема уроку:
Тема. Міжнародні відносини. Помаранчева революція
Мета: з’ясувати особливості
відносини України із США, НАТО та ЄС; охарактеризувати відносини України
з Росією; визначити хід Президентських виборів 2004р.; скласти історичну характеристику Помаранчевій революції;
розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки,
висловлювати власні судження; удосконалювати навички роботи з історичним
матеріалом та історичними картами; вміння співпрацювати в парах та малих
групах; формувати інтерес до вивчення теми.
Очікувані результати. Після уроку
учні/учениці зможуть:
-
оперувати хронологічним та понятійним матеріалом;
-
визначати особливості політичної боротьби під час революції;
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, роздатковий матеріал, мультимедійна
презентація, проектор.
Хід уроку
I.
Організаційна частина.
II.
Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних
знань.
1. Робота з картками.
Картка 1
-
Коли було
затверджено Державний гімн України …(січень
1992)
-
Збройні Сили
України започатковано в..(1996)
-
В чому
виявилися суперечності під час прийняття Конституції?(розподіл повноважень між гілками влади, статус Криму, ненадання
російській мові державного статусу)
-
Які недоліки
були допущені в економічній політиці?
Картка 2
-
Коли було
ухвалено закон про посаду Президента? (липень 1991 р)
-
Через які
причини було проведено дострокові вибори 1994р?
-
Назвіть успіхи
економічної політики?
-
Приватизація
це…?
Картка 3
-
Коли було
прийнято Конституцію України?
-
Що таке
депопуляція та як це поняття пов'язано з темою?
-
Хто переміг на
президентських виборах 1994 р.?
-
Гіперінфляція
це-?( інфляція, що вийшла з-під контролю, ситуація,
коли ціни стрімко зростають разом із швидким знеціненням грошової одиниці. Формально
визначається як інфляція з темпами більше, ніж 50 % на місяць)
Картка 4
-
Скільки років
створювали українську Конституцію?
-
Коли в обіг
було запроваджено гривню? (1996)
-
Яке історичне
значення ухвалення Конституції?
-
Збройні Сили
України започатковано в..
III.
Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та
мети уроку.
1. Анаграма.
-
Розшифруйте
анаграму.
Помаранчева – ПАВОМЧНАРА
Революція - ЯРІЕВЦЮОЛ
-
Що вам відомо
про цю подію?
-
Сьогодні ми з’ясуємо особливості міжнародних відносин України після
здобуття незалежності та розглянемо більш детально причини, хід та наслідки
Помаранчевої революції.
IV.
Вивчення нового матеріалу.
1. Робота в малих групах.
-
Опрацюйте
текст підручника на с. 221 – 224 та виконайте завдання.
1-ша група – складіть план до тексту.
2-га група – сформулюйте короткі тези, що узагальнюють прочитане.
3-тя група – складіть 6 – 7 запитань до тексту.
2. Робота в парах. С 224-226
-
Розгляньте
твердження та виправте помилки.
·
Визнання
незалежності України Росією було не важливо.
(Найвагомішим для України було визнання її
незалежності Росією)
·
Ніяких
територіальних претензій Росія Україні не висувала.
(Претензії на Крим, Севастополь).
·
Чорноморський
флот було вирішено залишити повністю Україні
(Чорноморський флот Росії перебуватиме на
території України в Севастополі на правах аренди, плавсклад було поділено
порівну)
·
В
1999 р. Єльцин здійснив свій перший візит з метою підписання Договорю про
продаж газу.
( 1997 р., Договір про дружбу співробітництво
та партнерство)
·
23
лютого 2000 р. було підписано договір про єдиний економічний простір між
Україною і Росією.
(2003р. між Росією Україною Білорусью
Казахстаном)
·
Тузлинську
кризу спровокували українські дипломати, щоб прив'язати
Росію до євразійського геополітичного простору
Домашнє завдання:опрацювати відповідний матеріал підручника.Дати відповіді на питання в картках.
Немає коментарів:
Дописати коментар