25.03.2020
9 клас. Правознавство
9 клас. Правознавство
Тема. Практичне заняття. Влаштування дітей, позбавлених
батьківського піклування
Мета: ознайомити учнів з шляхами
влаштування дітей, позбавлених батьківського піклування, пояснити різницю між
ними; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати правові ситуації,
висловлювати власну думку; виховувати сімейні цінності.
Обладнання: підручник «Основи
правознавства» для 9-го класу мультимедійна презентація,
пректор.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань,
умінь та навичок
Форма уроку: практичне заняття.
Хід уроку
I.
Організаційний момент.
1. Робота з епіграфом уроку. (Слайд 3)
Сім'я - це
те первинне середовище, де дитина повинна вчитися робити добро.
(В. Сухомлинський)
(В. Сухомлинський)
Як ви розумієте ці слова? Чи у кожної
дитини є така можливість? Чому?
II.
Актуалізація опорних знань.
Перевірка домашнього завдання.
1.
Правовий диктант.
1) Особи, які спільно проживають,
ведуть спільний побут, мають взаємні права та обов’язки – це _____________(сім'я).
2) Сімейний союз чоловіка та жінки,
зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану – це _______________.
(шлюб)
3) Кожна особа має право на повагу
до свого __________(сімейного життя)
4)
Шлюбний вік в Україні встановлено з _________ (18 років)
5) У випадках, передбачених законом,
суд може надати право на шлюб особі, не молодшій ________ (16 років)
6) В інтересах самого подружжя,
обов’язковою є ________ (державна
реєстрація)
7) Права і обов’язки подружжя є
________ (взаємними)
8) Майно, набуте подружжям за час
перебування у шлюбі, є _____ (спільною
власністю)
9) Найважливіша функція сім'ї -
_____________ (продовження роду)
10)
З якого віку дитина самостійно визначає, з ким із батьків їй
проживати? (з 14 років)
11)
Кошти на утримання дітей, або непрацездатних батьків – це (аліменти)
12)
Права і обов’язки батьків, щодо своїх дітей та їхнього виховання є _______
(рівними)
2.
Взаємоперевірка.
3.
Аналіз правових ситуацій.
I.
Мотивація навчальної діяльності.
Повідомлення теми та мети уроку.
1.
Робота з візуальними джерелами.
·
Розгляньте зображення.
I. ·
Уважно прочитайте витяги із Сімейного кодексу України підручника та ті, що
розміщені у вас на партах. Та дайте відповіді на запитання.
I.
Узагальнення та систематизація
знань учнів.
1.
Робота з таблицею (с. 139 підручника)
·
На основі отриманих знань, заповніть у робочому зошиті таблицю. I.
Домашнє завдання. 1)
Повторити § 18.19
Усиновлення
|
Опіка та піклування
|
Патронат
|
|
Вік осіб,
щодо яких установлюється
|
До 18 років
|
До 14 років; 14-18 років
|
До 18 років
|
Вимоги до
осіб, які мають право здійснити
|
Дієздатна особа, не молодше 21 року; старша за дитину не менше ніж на 15
років; подружжя;
|
Повнолітня, дієздатна особа;
|
Повнолітня, дієздатна особа;
|
Орган, який
приймає рішення про встановлення
|
Суд
|
Орган опіки та піклування, суд
|
Орган опіки та піклування
|
Порядок
здійснення (за плату чи безоплатно)
|
Безоплатно
|
Безоплатно
|
За плату
|
Строк, на
який установлюється
|
На все життя
|
До 18 років
|
3 місяці; при подовженні до 6 місяців
|
Немає коментарів:
Дописати коментар