Тема: Тематичний контроль з теми
«Держави
Західної Європи в XVI-XVII столітті»
Мета: узагальнити знання й систематизувати знання учнів з теми «Держави Західної Європи в XVI-XVII столітті»;
-
оцінити рівень
навчальних досягнень учнів;
-
удосконалювати набуті вміння й навички;
-
виховати шанобливе ставлення до минулого.
Тип уроку: урок контролю
і корекції знань, навичок і вмінь.
Обладнання: підручник, завдання для перевірки навчальних досягнень учнів.
Хід уроку
І.Повідомлення теми і мети уроку.
Учитель
повідомляє тему та мету уроку.
ІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів.
ІІІ. Перевірка й оцінювання навчальних досягнень.
1.Інструктаж до написання роботи.
Учитель
роз’яснює умови виконання роботи. Відповідає на запитання, які виникли в учнів
щодо правил виконання роботи
IV. Підсумки уроку.
V.
Домашнє завдання.
Тематична контрольна робота № 3
за темою: Держави Західної Європи в XVI-XVII столітті
ВАРІАНТ 1
І рівень (0,5б)
1. Знищення гугенотів у Парижі 24 серпня 1572 р. дістало назву:
А
Варварівська ніч
Б
Гугенотська ніч
В
Варфоломіївська ніч
Г
Протестантська ніч
А
у Чехії
Б
у Німеччині
В
у Франції Г в Іспанії
3.
Похід «Непереможної армади» завершився перемогою:
А
іспанців
Б
французів
В
англійців
Г
голландців
«Він
був мореплавцем та піратом. Із нечисленною ескадрою пройшов через Магелланову
протоку та пограбував порти, де зберігалося золото для відправлення в Іспанію.
Переплив через Тихий та Індійський океани. Королева Англії висвятила його в
рицарі. Через кілька років став адміралом. Очолив флот, який розгромив
«Непереможну армаду». Помер під час чергової подорожі та був похований у морі».
А
Генрі Морган
Б
Френсіс Дрейк
В
Томас Мор
Г
Олівер Кромвель
А
лютеранства Б
англіканства
В
кальвінізму Г католицизму
А.
Необмежена влада дворян Б.
Необмежена влада
В.
Необмежена влада монарха Г. Обмежена
влада монарха
А.
державний діяч, який керував Францією 18 років та зміцнив її економічно і політично
та створив сприятливий грунт для розвитку абсолютизму
Б.
король Франції, який перетворив її в найпотужнішу державу
В.
військовий діяч Англії , який встановив протекторат
А.
Єлизавети ІІ В. Марії І Г. Єлизавети І
А
чеський
Б французький
В
данський Г
шведський
А
Людовіка ХIII
Б Людовіка ХІV
В
Людовіка XV
Г Людовіка XV І
11.
Дайте визначання поняттям:
А)
Політика огороджування –
Б) Абсолютна монархія –
1 |
Парламент |
А |
законодавчий орган в Іспанії |
2 |
Мануфактура |
Б |
дрібне товарне виробництво з використанням |
3 |
Огороджування |
|
ручної праці |
4 |
Пуритани |
В |
станово-представницькі збори |
|
|
Г |
англійські кальвіністи |
|
|
Д |
зігнання селян з їхніх земель |
ІІІ рівень (2 б)
13. Установіть хронологічну послідовність подій.
А політика придушення гугенотів кардиналом
Рішельє
Б Золота доба Єлизавети І
В
початок Тридцятилітньої війни
Г
«королівська Реформація» Генріха VIII
14.
Реформація в Англії – причини, суть, події та наслідки.
Тематична контрольна робота
за темою: Держави Західної Європи в XVI-XVII столітті
ВАРІАНТ 2
І рівень
1. Укажіть, у якій країні Реформацію очолив король.
А
Франція
Б
Іспанія
В
Англія
Г
Німеччина
2.
Укажіть, про кого йдеться.
«Вона
була дочкою англійського короля. Її матір стратили, звинувативши в зраді. У
гніві батько зрікся її й ніколи не визнавав спадкоємицею престолу, але це
зробив англійський парламент. До неї сватався московський цар Іван Грозний,
іспанський король Філіпп II і французький принц Франсуа Анжуйський. Вона всім
відмовила й заявила, що повінчана зі своїм народом. Після неї припинилася
династія Тюдорів».
А
Марія І
Б
Єлизавета І
В
Анна Болейн
Г
Катерина Медичі
3.
На період правління якого французького короля припадає перебування при владі
кардинала Рішельє?
А
Людовіка ХIII Б Людовіка ХІV
В
Людовіка XV
Г Людовіка XV І
А
1571 р. Б 1588 р. В 1594 р. Г 1603 р.
А
чеський
Б французький
В
данський Г
шведський
А
Генріх V III Тюдор Б Карл І Стюарт
В
Єлизавета І Тюдор
Г Яків V I Стюарт
А.
протестанти-кальвіністи в Франції Б.
протестанти-лютерани в Англії
В.
католики Франції В.
католики Іспанії
8.
Варфоломійська ніч увійшла історію як
А.
масова різанина гугенотів організована Катериною Медичі на весіллі її дочки
Б.
масова різанина католиків організована Катериною Медичі
В.
примирення католиків і протестантів Франції
9.
Англійські «пуритани», французькі «гугеноти» були послідовниками
А
лютеранства Б
англіканства
В
кальвінізму Г
католицизму
А.
Єлизавети ІІ В. Вікторії І Г. Єлизавети І
11.
Дайте визначання поняттям:
А)
Протекціонізм –
1 |
Парламент |
А |
законодавчий орган в Іспанії |
2 |
Мануфактура |
Б |
дрібне товарне виробництво з використанням |
3 |
Огороджування |
|
ручної праці |
4 |
Пуритани |
В |
станово-представницькі збори |
|
|
Г |
англійські кальвіністи |
|
|
Д |
зігнання селян з їхніх земель |
ІІІ рівень (2 б)
13.
Установіть хронологічну послідовність подій.
А
початок Тридцятилітньої війни
Б Золота доба Єлизавети І
В
правління Людовіка ХІІІ
Г
«королівська Реформація» Генріха VIII
ІV рівень (2 б)
14.
Тридцятирічна війна – причини, суть, події та наслідки.
Немає коментарів:
Дописати коментар