пʼятниця, 22 травня 2020 р.

22.05.2020
6 клас
Тема уроку:
Тема. Падіння Західної Римської імперії
Мета: проаналізувати як виникло християнство; охарактеризувати хто такі апостоли; дати уявлення про особливості правління Константина Великого; проаналізувати падіння Західної Римської імперії; розвивати увагу, пам'ять, мислення, вміння аналізувати та робити висновки, висловлювати власні судження, удосконалювати навички роботи з історичними картами та текстом підручника; формувати інтерес до вивчення минулого людства.
Очікувані результати. Після уроку учні/учениці зможуть:
-              називати дати, пов’язані з темою уроку;
-              застосовувати та пояснювати на прикладах терміни та поняття;
-              аналізувати релігію - християнство;
-              характеризувати поділ Римської імперії на Західну і Східну
-              аналізувати причини падіння Західної Римської імперії;
Тип уроку: комбінований.
Обладнання: підручник, історична карта, атлас, роздатковий матеріал, ілюстративний ряд до теми, мультимедійна презентація.
Хід уроку
      I.            Організаційна частина.
   II.            Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань.
1.     Бліц-вікторина.
1)    Хто став наступником Марка Аврелія? (Коммод)
2)    В якому столітті зростання Римської імперії зупинилося? (3)
3)    Яка була основна причина кризи ? (слабкість державного управління)
4)    Яка була другорядна причина? (праця рабів, не було нових завоювань і нових рабів нікому було обробляти землю.)
5)    Хто провів реформи за якими відбувся поділ на західну і східну? (Діоклетіан)
6)    Якою територією правив Діоклетіан? східними провінціями)
7)    Західними провінціями правив? (Максиміан)
8)    Що собою являла тетрархія? (правління 4-ох)
9)    10-12 провінцій об'єднувалися в –  округи, які називалися…? (діоцези)
10)                       Чому грошова реформа провалилася? (нові золоті і стрібні монети люди ховали їх
11)                       Яким було покарання за перевищування цін? (смертна кара)
12)                       Якого покровителя Діоклетіан обрав для себе? (Зевса)
III.            Мотивація навчальної діяльності. Повідомлення теми та мети уроку.
1.     Вправа «Хто я?».
-       Працюємо з історичними постатями (Діоклетіан, Октавіан Август, Юлій Цезар)
         
   
2. 
IV.            Вивчення нового матеріалу.
1.     Перегляд відеосюжету https://www.youtube.com/watch?v=46knSJKrJIc
«Виникнення християнства, Давня Греція та Рим»
-          Де виникло християнство? (Палестина)
-          Чому Ісуса було страчено?( влада боялася, що він підбурить людей до постання проти влади)
-          Як називали учнів Ісуса? (апостолами)
2.     Робота з підручником с. 166 пунк 2 .
-       Прочитайте матеріал та дайте відповідь на питання.
-       Хто й коли переніс столицю Римської імперії до міста Візантій?
3.     Вибіркове читання (с. 167 – 168 підручника).
-       Зачитайте речення, які містять відповіді на запитання.
·        Хто поділив імперію між своїми синами?
·        З яким племенем зіткнулася Західна Римська імперія?
·        Коли відбулася Каталаунська битва?
·        Чи був переможець в цій битві?
·        Яким племенем Рим було пограбовано у 410 р.?
·        Хто змусив зректися престола Ромула Августула?
·        Де виникли варварські королівства?
·         Під якою назвою існувала Східна Римська імперія?
   V.            Узагальнення та систематизація знань.
1.     Робота в парах.
-       Проаналізуйте карта за допомогою її легенди.
-       Знайдіть на карті Східну Римську імперію та Західну
-       Визначте шлях вандалів.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Все про козаків

Школа для всіх. Чотири поради для вчителів та батьків, як підтримувати психічне здоров’я підлітків

 Школа для всіх.   Онлайн-курс про організацію інклюзивного освітнього середовища  Чотири поради для вчителів та батьків, як підтримувати пс...